: +90 539 555 6655

Dudak Dolgusu

dudak-dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir ?

Anatomik olarak alt dudak üst dudağın yaklaşık  1-2 mm  önündedir ve alt dudak üst dudağa oranla daha kalındır. Estetik bir görünüm için bu ‘doğal oranı’ sağlamayı hedefleriz ve bunu dudakta kullandığımız ‘Hyaluronik asit’ isimli doğal dolgu maddesiyle güvenli bir biçimde sağlayabiliriz. Çene dolgusu, daha çekici bir yüze sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği bir operasyondur. Yüz ile uyumlu olabilecek bir çene modeli tasarlanarak, basit müdahaleler ile çeneye şekil verilmesi amaçlanır. Böylece yüz daha simetrik bir görünüme kavuşur ve yüz eskisinden daha dengeli bir görünüm kazanır.

Dolgu malzemesi olarak kullandığımız ana ürün Hyaluronik asit içeren dolgulardır. Hyaluronik asit normalde de  deri destek dokusunda bulunan ve deride su tutarak deri hacmini sağlayan temel dolgu maddesidir. Bu şekilde  dokunun yabancı olmadığı bir  maddeyi kullanarak doğal görünümlü dudak dolgusu uygulamış oluruz.

Dudak dolgusunun etkinlik süresi, kullanılan materyal ve kişinin yaşı ve bünyesine göre değişiklikler görülmekle beraber  ortalama 4-6 ay  devam etmektedir. Ancak tekrarlanan işlemlerde etki süresi uzamaktadır.

HYALÜRONİK ASİT NEDİR?

Hyalüronik asit vücudumuzda bulunana bağ dokunun ana yapı maddesidir. Ciltteki canlılık, parlaklık, nem, renk, sıkılık hyalüronik asitin etkileridir. Bebek cildinde yüksek miktarda hyalüronik asit bulunması konunun anlaşılması açısından iyi bir örnektir.

DOLGUNUN KULLANIM ALANLARI

  • En sık kullanıldığı alanlar;
  • Dudak dolgunlaştırma ve dudak kontürünü belirginleştirmede
  • Derin kaş arası ve alın çizgilerinin giderilmesinde
  • Ağız kenarı kıvrımlarının giderilmesinde
  • Dudak ve çene arasındaki çökmelerin doldurulmasında

DOLGU UYGULAMA SÜRESİ

Ortalama 15 – 30 dakikadır.

SIK SORULAN SORULAR

Dolgu ağrılı / acılı bir işlem midir?
Tedavi ağrısız ve acısızdır yada tolere edilebilecek düzeydedir.

Dolgu işleminin yan etkisi var mıdır?
Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Dolgular kalıcı mıdır?
Hyalüronik asit dolguları ortalama 6 – 12 ay içerisinde etkisini kaybedecektir.