: +90 539 555 6655

Meme Büyütme Ameliyatı

MEME BÜYÜTME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Meme büyütme ameliyatları doğuştan ya da hormonal nedenler ile küçük kalmış göğüsler için uygulanan bir prosedürdür. Yani göğüs boyutları kişiyi mutlu etmiyorsa, kıyafet seçimini kısıtlıyorsa ya da özgüvenini etkiliyorsa kişiler bu ameliyata başvurur.

Meme büyütme ameliyatı istenilen boyutta olmayan göğüsler içine protez yerleştirilerek istenilen boyuta getirilmesine verilen addır. Bu protezlerin pek çok şekli bulunur. Hastanın vücut yapısına göre, isteğine göre ya da ihtiyacına göre bu protezlerden hangisinin kullanılacağına karar verilebilir. Protezler kaliteli olmalıdır. Çünkü kaliteli olmayan protezler risklere yol açabilir. Burada yine görev size düşer. Estetik cerrahınızı doğru seçmelisiniz. Ayrıca uygulanan protezlerin vücut ölçüleriniz ile uyum içerisinde olması görünüm açısından oldukça önemlidir. Abartı bir ölçü için ısrar etmezseniz bu sizi doğal görünümden uzaklaştırmaz. Tabi ki vücudunuzun alabileceği bir protez boyutu vardır. Aksini kullanmak yine sorunlara yol açabilir. Bu yüzden estetik cerrahınızın önerilerini dikkate almalısınız. Meme protezleri için önerilen kontrol süresi 10 yılda 1 kez şeklindedir. Meme büyütme operasyonu genel anestezi altında hastane ortamında gerçekleştirilir. Meme büyütme operasyonu genelde 2 ya da 3 saat sürer. Bu sürenin uzunluğu estetik cerrahın yeteneğine ve operasyonun tekniği gibi bazı etkenlere bağlıdır. Operasyonun yapılabileceği 3 nokta vardır. Bu noktalar meme altı, koltuk altı ve meme başı çevresidir. Ben meme büyütme operasyonlarımda meme altı kesisi yardımı ile meme protezini yerleştirmeyi tercih ediyorum. Bu bölgeden açılan bir küçük bir kesi meme büyütme operasyonu için yeterlidir. Göğüs içerisindeki cebe seçilen protez yerleştirilir ve dikiş atılır. Ameliyat izi elbette ki göğsünüzün altında kalır. İzsiz meme büyütme operasyonları tamamen boş vaattir. Böyle bir şey söz konusu olamaz. Ancak bu iz zamanla solacak ve pembe silik bir ize dönüşerek sizi rahatsız etmeyecektir. Bu operasyondan sonra karşınızdaki insanın meme büyütme operasyonu geçirdiğinizi anlamaması operasyonun başarılı bir operasyon olduğu anlamına gelir.

Operasyon kanser riskini yükseltmez ve süt kanallarına operasyonda herhangi bir hasar verilmediği için operasyon sonrasında bebek emzirebilirsiniz. 1 gün hasta hastanede kalmalıdır. En az 3 gün dinlenmelidir. Daha sonra eğer iş temposu yüksek, zor bir işte çalışmıyorsa işine geri dönmesinde sakınca yoktur.