: +90 539 555 6655

Göz Altı Işık Dolgusu

goz-alti-isik-dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir ?

Göz altı problemleri genç yaşlarda bile yorgun ve   olduğundan çok daha olgun görünüme neden olabilmektedir. Gözaltı ışık dolgusu uygulamasıyla, gözaltı ile yanak arasındaki oluklar(göz yaşığı oluğu), gözaltındaki çöküklük ve torbalanmaları başarıyla tedavi edilebilirken göz altı morluklarında da belirgin bir azalma sağlayabilmekteyiz. Göz altı morluklarında tercih ettiğimiz  farklı tedavi alternatifleri de  bulunmakla beraber, ışık dolgusu ilede bu tedavileri kombine ederek çok daha etili sonuçlar almaktayız.

Gözaltı ışık dolgusu uygulamasıyla  ile iki basamaklı bir  işlemle gözaltı bölgesiniyeniliyoruz. Dolgu ilk olarak hyaluronik asit ile boşlukları doldurarak ve deri altı destek tabakayı güçlendirerek  morluklar ve torbaları kamufle ediyor, daha sonra polivitamin ve aminoasit içeriği  ile  deride hücre boyutunda uzun vadeli yenilenmeler oluşturuyor.

Gözaltı ışık dolgusu nasıl yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu diğer dolgular gibi deri altına değil kemik üzerine gelecek şekilde uygulanmaktadır. ışık dolgusu uygulanırken yavaş bir şekilde verilmelidir. Gözaltı dolgusı içersin de bulunan lokal anestezik madde nedeniyle işlem sonrasında ağrı yapmaz. Yine de iğnelerin bazı kişilerde şişme ve morarma yapması sebebiyle göz altı dolgusu kanül ile birlikte verilmelidir. Kullandığımız kanülün ucu künt olduğundan dolayı uygulanan bölgede morarma veya şişme riskini azaltır. Gözaltı ışık dolgusu ne kadar sürmektedir ışık dolgusu 15-20 dakika sürmektedir.  Gözaltı ışık dolgusu yaptıranlar kolay ve pratik bir işlem olduğundan dolayı kişi işlem sonrası günlük sosyal yaşantısına rahatlıkla devam edebilir.

Gözaltı ışık dolgusu neden uygulanır?

Gözaltı dolgusu ; Bazı kişilerde yaşa veya yapıya bağlı gözaltları koyu ve çökük gözükür.  Bu görüntü kişilere yorgun, uykusuz ve yaşlı bir görüntü verir. Bu tür şikayetleri olan kişilere gözaltı dolgusu uygulandığında aydınlık ve sağlıklı görüntü hemen ortaya çıkar. Gözaltı ışık dolgusu göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkilidir.

Gözaltı dolgu uygulamalarında hangi maddeler kullanılır?

Gözaltı dolgu uygulamalarında hyaluronik asit maddesi tercih edilmelidir. Hyaluronik asit zamanla eriyen ve bir sorun olduğunda hyaluronidaz ile eritilebilen bir dolgudur. Bu yüzden güvenle kullanılabilir.

Gözaltı ışık dolgusunun etkisi ne kadar sürer?

Göz çevresini gençleştirmek, morluklar ve çöküklük için uygulanan gözaltı dolgusu 15-18 ay etkilidir.