: +90 539 555 6655

Keller Funnel

KELLER FUNNEL İLE MEME BÜYÜTME

Göğüs büyütmek için pek çok farklı teknik uygulanır. Keller Funnelin bu tekniklere kıyas ile birçok avantajı vardır. Gelin, birlikte Keller Funnel’in ne olduğuna ve sunduğu avantajlara bakalım!

Keller Funnel Nedir?

Amerika Birleşik devletlerinde kullanılır. Protezin meme dokusuna yerleştirilmesi için kullanılan yumuşak ve hijyenik bir alettir. Huni şeklinde olan Keller Funnel, naylon bir alettir.

Keller Funnel İle Meme Büyütme Operasyonu Nasıl Gerçekleşir?

Huni şeklindeki Keller Funnel aletinin iç yüzeyi ıslatılır. Keller Funnel’in iç yüzeyi ıslandığında aşırı kaygan olacak bir madde ile kaplanmıştır ve buna göre tasarlanmıştır. Estetik cerrah göğse Keller Funnel tekniğinin ihtiyacı olacak kadar bir kesi açar. Sonra Keller Funnel’in ucunu kesiden içeri yerleştirir. Daha sonra estetik cerrah buradan protezi hasar görmeyecek biçimde içeri doğru iter. Kısa sürede protez göğüs içine yerleşmiş olur.

İnsizyon Yani Kesi Uzunluğu Daha Kısadır

Keller Funnel, göğse yerleştirmede kullanılan küçük kesilerden silikon protez yerleştirmeyi mümkün kılar. Bu yüzden kesi izleri diğer yöntemlerde olduğundan daha kısadır.

Seçenek Sunar

Küçük bir kesiden protez yerleştirme imkanı kesiyi saklamak için de doktora ve size çeşitli seçenekler sunar. Keller Funnel özellikle de cildi yara izlerini kolay belli eden hastalar için avantajlı bir seçimdir.

Protez Hasarını En Aza İndirir

Keller Funnel yöntemi diğer yöntemlere göre çok daha kolaydır. Daha az güç gerektirir. Daha az güç kullanılması ise protezde oluşacak hasarı en aza indirir. Bu yüzden protezin kötü kullanılmasından kaynaklı komplikasyonların olma ihtimali azalır.

Ameliyat Süresi Kısalır

Keller Funnel ile meme büyütme operasyonu çok daha pratik olduğu için operasyon süresi kısalır.

Enfeksiyon ve Komplikasyon Riski Düşüktür

Bu yöntemde estetik cerrah silikon proteze hiç dokunmaz. Bu yüzden uygulama son derece sterildir. Steril olan bu uygulamada enfeksiyon riski de azalmış olur. Dolayısı ile komplikasyon riski de azalır. Meme büyütme operasyonlarından sonra bazen silikon protez çevresinde kapsül oluşur. Bu durum vücudun savunma mekanizması ile alakalıdır. Vücut yabancı maddeyi çevreleyerek kendini koruma altına alır. Bu temassız teknikte meme büyütme ameliyatları sonrası karşılaşılan kapsül oluşma riski ve ağrılı komplikasyonları azalır.