: +90 539 555 6655

Piezo Burun Estetiği

peizo-burun-estetigi

Piezo Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatı hastaların en çok talep ettiği ve sonrasındaki iyileşme sürecini merak ettikleri bir konudur.

Burun Estetiği (Rinoplasti) ile ilgili son yıllardaki en önemli değişiklik Piezo olarak adlandırılan ultrasonun yarattığı bir enerji ile kemiğe şekil veren bir cihazın kullanımıyla olmuştur.

Plastik cerrah olarak hastalarımın daha konforlu bir iyileşme süreci geçirmeleri benim için çok önemli bir konu, burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatlarının neredeyse tamamında burun kemiğine müdahalelerde bulunulur.

Piezo sistemi deri ve kıkırdaklara zarar vermeden oldukça ince bir şekilde burun kemiğinde kesme ve şekillendirme yapmamıza izin veren ve ses dalgalarıyla çalışan bir cihazdır.

Yeni geliştirilen başlıkları ile burun estetiğine çok uygun hale getirilmiş net ve ince kemik kesimleri ve törpülemeleri yapmamıza olanak sağlayan bir teknolojidir.

Piezo cihazı ile yapılan burun estetiği ameliyatlarında kemik iyileşmesi %60 oranında konvansiyonel (eski) yönteme göre daha hızlı iyileşme olanağı tanımaktadır.

Burun estetiğinde (rinoplasti) ameliyat sonrası dönemde hasta açısından en önemlisi daha az şişlik ve morluğa yol açarak hastalara sorunsuz bir iyileşme süreci sağlamaktadır.

Piezo şüphesiz ki burun estetiği (Rinoplasti) alanında son buluş değildir, ancak burun kemiğinin şekillendirilmesinde incelik ve üstünlük sağlayan önemli bir teknolojik gelişme olarak plastik cerrahi  alanında yerini almış bir sistemdir.

Piezo Burun Estetiğinden Sonra Sizi  Neler Bekler?

Hastalarımın ameliyat öncesi bana en sık sordukları soruların başında  ameliyat sonrasında burun içene yerleştirilen tamponun  nefes alıp vermeyi engelleyip engellemeyeceğidir. Bu konuda oldukça rahat olan yaprak şeklinde silikon tamponlar kullanarak kişinin nefes yolunu kapatmamakta ve  aynı  zamanda  rahat bir his sağlanmaktadır. Ayrıca tamponlar çıkarılırken yine genel inanışın aksine hasta ağrıyı minimumda hissetmektedir.

Yine hastalar için bir diğer önemli konuda işine ve normal yaşantısına ne zaman dönebileceği konusudur. Hasta burun ameliyatı sonrası bir gece hastanede yatırılır ve 5 ila 7 gün sonra tamponları alınır.

Bazı hastalara 3 haftadan sonra masaj da önerilebilmektedir. Hastanın 6 ay boyunca gözlük takmamasını tercih ediyoruz.

Hastaların 2 ay boyunca deniz ya da havuza girmemeleri de gerekiyor.

Elbette iyileşme süresi boyunca buruna herhangi bir darbe almamaları, özetle kendilerini korumalarını tavsiye ediyoruz.

Günümüzde gelişen teknolojiler burun operasyonlarının gerçekleşmesini   cerrah açısında kolaylaştırmış aynı zamanda da  hastaların konforunu artırmıştır.