: +90 539 555 6655

Bacak Estetiği

bacak-estetigi

Bacak Estetiği

Bölgesel yağ birikimlerinin o bölgeden giderilmesi ile bacaklarınız estetik bir görünüme kavuşturulabilir. İnvaziv bir yöntem değildir, etkilidir, vücudun tüm bölgelerindeki yağlardan kurtulmak için kullanılabilir. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Her zaman uygulanabilen, özellikle sağlıklı bir yaşam, spor ve diyet ile sabit kilonuza ulaştıktan sonra dirençli yağ bölgelerinizden kurtulmak için ideal bir ameliyattır.

Konvansiyonel, ultrasonografik ve lazer yardımlı yağ çekme yöntemleri ile işlem yapılır. En klasik olan kanül denilen metal çubuklar yardımı ile yağ çekme konvansiyonel olandır. Diğer yöntemlerde ise aynı kesilerden lazer ya da ultrason enerjisi verilir. Yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır ve kolaylıkla yağlar aspire edilir. Bu yöntemler daha kolay, daha az invaziv, etkili ve çabuk iyileşme sağlar. Üzerindeki derinin daha kolay uyum sağlamasını da sağlarlar.

Sonuçlar kalıcıdır. Kilo alımına dikkat etmek gerekir, çünkü yağ hücreleri sınırsız yağ depolayabilirler. Yağ hücresi sayısı azalsa da kalan yağ hücreleri fazla kilo alımlarında fazla yağ depolayarak eski görünümüne geri dönebilir. Ancak tekrarlanabilir bir ameliyattır.

 

Ayak Bileği İnceltme

Bölgesel yağ birikimlerinin ayak bileği bölgesinden giderilmesidir. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Yaklaşık bölge sayısına göre değişmekle beraber ayak bileğinde 1 saat sürer. Uygulanacak bölgelere yakın izlerin görünmeyeceği yerlenden seçilen birden fazla 0,5 cm’ lik delikler açılır. ilk başta yağ çekme için hazırlanan özel sıvılar enjekte edilir. Bunun amacı ağrı ve kanama kontrolüdür. Uygun kanüller yerleştirilerek o bölgeden birbirini dik kesen git gel hareketleri ile yağlar çekilir. Uygulanan alanlara özel korse giydirilir. Tekrar kilo alınmaz ise kalıcı bir yöntemdir. Yüksek memnuniyet oranları mevcuttur. Yağ oranlarının azalması ile sağlıklı bir görüntü elde edilir.

Diz İnceltme

Bölgesel yağ birikimlerinin diz bölgesinden giderilmesi için yapılan bir ameliyattır. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir.Genel anestezi altında ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Yaklaşık bölge sayısına göre değişmekle beraber 1-2 saat sürer. Uygulanacak bölgelere yakın izlerin görünmeyeceği yerlerden seçilen birden fazla 0,5 cm’ lik delikler açılır. ilk başta yağ çekme için hazırlanan özel sıvılar enjekte edilir. Bunun amacı ağrı ve kanama kontrolüdür. Uygun kanüller yerleştirilerek o bölgeden birbirini dik kesen git gel hareketleri ile yağlar çekilir. Uygulanan alanlara özel korse giydirilir. Tekrar kilo alınmaz ise kalıcı bir yöntemdir. Yüksek memnuniyet oranları mevcuttur. Yağ oranlarının azalması ile sağlıklı bir görüntü elde edilir.

Bacak Germe

Karın gibi uyluk bölgesinde de aşırı sarkma, fazla yağ dokusu ve fazla deri bulunabilir. Sık kilo değişimler ve yer çekimi etkisi ile istenmeyen görüntüler oluşur. Amacımız uyluk germe ile o bölgede düz bir görüntü elde etmek, fazla olan yağ ve deriden kurtulmaktır. Genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık ameliyat süreli 2-2,5 saat kadardır. Kasık bölgesine paralel yatay kesi ile girilerek fazla olan yağ ve deri çıkarılır. Ameliyat bölgesine dren yerleştirilir, destekleyici özel korse giydirilir. Ertesi gün taburcu edilir. Ağrı şişlik ve morluk o bölgelerde olabilir. İki-üç içinde banyo yapılmasına izin verilir. Özel korse 4-6 hafta giyilir. 10-12 gün içinde işe geri dönülür. Ağır aktivitelere 1-2 ay sonra izin verilir. Ameliyat sonrası özel diyet önerilir.

Bacak Şekillendirme

Kasık bölgesinden kesilerle uyluk iç yüzü gerdirme ya da bikini hizasında sırttan yapılan kesilerle yan uyluk germe yapılan bacak şekillendirme operasyonu, genel anestezi altında yapılan yaklaşık süreli 2-2,5 saat süreli ameliyattır. Kasık bölgesine paralel yatay kesi ile girilerek fazla olan yağ ve deri çıkarılır. Ameliyat bölgesine dren yerleştirilir, destekleyici özel korse giydirilir. İşlem sonucu sağlıklı ve çekici bir görünüm elde edilir. Diyet , spor ve sağlıklı yaşam sürdürülür ise kalıcı bir yöntemdir. Kişi özgüveni artar ve genel beden sağlığına da katkıda bulunur.