: +90 539 555 6655

Kaş Ekimi

Kas Ekimi

FUE Tekniği İle Kaş Ekimi

İnsan yüzü, vücudun en belirgin noktasıdır. İlk izlenimlerin edinildiği nokta, karşınızdakinin odaklandığı nokta hep yüz ve yüz hatları olmuştur. Dudaklar, burun, göz ve göz çevresi ise, yüzün temel karakteristik alanıdır. Özellikle göz ve göz çevresi, direkt dikkat unsurudur. Bu nedenle göz çevresindeki her türlü sorun, kişinin kendi özgüveninde ister istemez eksiklik hissettirir. Özellikle kadınlar bu tarz durumlara çok daha duyarlıdır.

Özetle göz çevresindeki birincil bölge olan kaşlardaki herhangi bir sorun, kişinin hem kendi kaliteli yaşamını olumsuz etkileyecek, hem de bulunduğu çevrede (toplum içinde) farklı gözle bakıldığı gibi bir hissiyata kapılacaktır. Bu nedenle kaş nakli, çok önemli bir konudur.

Eksilen, dökülen yada herhangi bir sorun nedeniyle şekil bozukluğu olan kaşlar için, tıbbi yöntemlerle yada ilaç tedavisiyle çoğaltma, yeniden çıkarma gibi bir tedavi henüz bulunmamaktadır. Bu nedenle ekim (nakil), tek çözümdür. Sebep ne olursa olsun, sorunlu kaş bölgesine saç kökü ekerek yeniden kaş elde etmek, sorunu tamamen ortadan kaldırmak demektir.

Kalıcı makyaj yada kozmetik çözümler, kaş ekiminin yerini asla tutamaz ve kesinlikle birincil derecede çözüm olamaz.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Aynen saç ekiminde olduğu gibi, verici alandan (enseden) ihtiyaç kadar saç kökünün, lokal anestezi altında mikromotor ile alınıp, eksik kaş bölgesine tekli saç kökü halinde ekim işlemine “Kaş Ekimi” denir.

Ekim işleminde 0.6 mm. boyutlu ekim uçları kullanılır. Alınan kökler, kesinlikle tekli kök olmalıdır. Ekim işlemi, FUE Tekniği kullanılarak yapılır. Ekim işleminin yapılacağı kaş bölgesi, lokal anestezik ilaçlarla uyuşturulur. Bu nedenle kesinlikle ağrı yada acı hissi yaşanmaz. Kişinin isteği doğrultusunda belirlenen ekim alanı ve kaş çizgisi, en geç 2 saatlik bir işlemle tamamlanır.

  • Kaş Ekiminin Faydaları
  • Yanık İzi
  • Yara İzi
  • Ameliyat İzi
  • Dikiş İzi

Bu tarz sorunları ortadan kaldırmanın tek çözümü, kaş ekimidir. Bunun gibi kaş kayıplarında, izli bölgelerde; etrafındaki kaş yoğunluğu kadar kök nakli kaşlı bölgeye nakledilerek, izler tamamen kamufle (örtme) edilir. Kaş ekimi sonrası bu izler anlaşılmaz.

Kaş ekiminin kadınlardaki en büyük faydalarından biri ise, kaşların devamlı alınması sonucunda zaman içinde kaşlarda oluşan şekil bozuklukları yada kaş çizgisinin kayması gibi sorunların tamamen ortadan kaldırılabilmesidir. En fazla 2 saatlik bir işlemle kadınlar hem de erkekler, konforlu ve kendileriyle barışık yeni bir hayata başlarlar.

Kaş Ekimi Sonrası

Ekim yapıldıktan 24 saat sonra, sorunsuzca banyo yapabilirsiniz. Ekim yapılan alanda, 3-4 gün sonra hafif bir kızarıklık ve çok az kabuklanma meydana gelir. Endişe edilecek bir durum yoktur. Bu, en geç 2 gün içinde kendiliğinden geçer.

Ekimden 1 hafta sonra, tamamen normal hayat sürecine geçilmiş olur. Herhangi bir kızarıklık, pullanma, kabuklanma gibi sorun kalmaz. Ekim yapıldığına dair en ufak bir belirti gözlenmez.

Ekilen kaşların tamamen çıkması ortalama 3 aylık bir zaman gerektirir. Altıncı ayın sonunda ise, çıkma süreci tamamlanmış demektir ve doktorumuzla süreç üzerine görüşme yapabilirsiniz.

Kaş bölgesine ekilen kökler saç kökü olduğu için, o bölgedeki kaşlara göre daha hızlı uzayacaktır. Ortalama ayda bir yada iki kez, kısaltmanız gerekecektir. Bu süreç ekimden sonra en fazla 1 yıl sürer (ilk 3 ay yeni çıkmaya başladığı da hesap edilirse, hızlı uzama süresi aslında, 6-8 aylık bir süreçtir). 1 yıl geçtikten sonra, ekilen kökler bulundukları kaşlı bölgenin uzama hızına uyum sağlarlar ve sonraki yıllarda uzama, bölgenin tamamında aynı hızda gerçekleşir.