: +90 539 555 6655

Bıyık Ekimi

biyik ekimi

Bıyık bazı erkekler için özgüven ve dış görünüm açısından büyük önem taşır. Bıyık aynı zamanda tarih boyunca farklı toplumların, inanışların ve sosyal statülerin simgelerinden olmuştur. Estetik görünümden daha çok, bir kimlik yansıtma amacı ile bıyık şekilleri tercih edilmiştir. Zaman zaman siyasi görüşleri belirtmek için ve ayırt edici bir özellik olarak kullanmak için bıyık tercih sebebi olmuştur. Ayrıca örf ve adetler, dini inanışlar erkekleri, kimi toplumlarda bıyık bırakmaya kimi toplumlarda ise bıyıksız olmaya yönlendirmişlerdir. Bazı durumlarda sakal, bıyık kesmek erkek için bir ceza sayılmış ve kanun koyucular tarafından ceza uygulanmıştır.

Bıyığın sosyal dünya içinde bu derece önemli rol alması ve erkekler için önemli bir unsur olması, günümüzde de erkeklerin bıyık kesim tercihlerinde rol oynamaktadır.

Bunlarla birlikte bazı durumlarda da çeşitli travmalar ve yaralanmalar bıyık çıkmamasına ve estetik bozukluklara neden olabilmektedir. Bu durumda bıyık ekimi yapılması, doğal yollardan bıyıkların tekrar geri kazanılmasına sebep olacaktır. Ayrıca varsa yara izleri kapatılabilecektir.

Bıyık ekimi, FUE Saç Ekimi yönteminde olduğu gibi sağlıklı ve genetik olarak dökülmemeye kodlanmış ense bölgesinden alınan saçlardan yapılmaktadır.Operasyon tekniği de, FUE saç ekiminde olduğu gibidir. Ekim yapılacak bölgede bıyıkların doğal duruşuna uygun açılarla kanallar açılır ve saç kökleri bu kanallara yerleştirilir.

Bıyık ekimi fiyatları operasyona bağlı olarak değişebilmektedir. Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak ve fiyatlandırmaları öğrenebilmek için, “canlı destek” ekranından uzmanlarımızdan canlı destek alabilir veya “bilgi formu” aracılığı ile uzmanlarımızın sizi aramalarını sağlayabilirsiniz.