: +90 539 555 6655

Liposuction ile Yağlara Elveda

LİPOSUCTİON İLE İNATÇI YAĞLARINIZA VEDA EDİN!

Vücudunuzda fazlalık olarak gördüğünüz ve istemediğiniz yağlarınız mı var? Diyet, spor ve çeşitli egzersizler ile bu durumdan kurtulmak isteseniz de kurtulamıyor musunuz? O zaman Liposuction ameliyatı yardımı ile bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Liposuction genel anestezi altında uygulanan bir prosedür olduğu için hasta operasyon sırasında herhangi bir şey hissetmez. Bu ameliyat herkesin düşündüğünün aksine zayıflamak için gerçekleştirilen bir operasyon değildir. Vücudunuza eşit olarak dağılmayan bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Kilo verdikten sonra kalan yağlarınızdan bu yöntem ile kurtulabileceğiniz gibi vücudunuzu hayalinizdeki gibi şekillendirebilirsiniz. Yani operasyon şekilsel bozuklukları onararak güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Operasyon nasıl gerçekleşir? İçi delik özel kanüller 4 santimetrelik kesiler aracılığı ile inatçı yağların bulunduğu bölgeye gönderilir. Buraya gönderildikten sonra özel bir makine ile vakumlanarak vücuttan dışarı alınır. Operasyonun izi genelde gizli bölgelerde kalacak şekilde ayarlanır. Genelde iç çamaşırı bölgesinin altında kalır. Zaman içerisinde bu  iz silik ve pembe bir ize dönüşerek uygulamayı yaptıran kişiyi rahatsız etmeyecek bir hal alır.

Liposuction kalıcı bir sağlık problemi bulunmayan, hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan herkese uygulanabilen bir yöntemdir.

Ancak kalp hastalığı, diyabet vb. düzenli ilaç gerektiren sağlık problemleri olan kişiler uygulamada izlenecek tedavi yöntemi belirlemeden önce mutlaka birtakım testlerden geçirilmeli, risk faktörleri belirlenmeli ve tehlike arz edecek durumlar için gerekli önlemler alınmalıdır.

Her ne kadar yaş bu uygulamaya bir engel teşkil etmese de derinin elastik yapısını yaşa bağlı olarak kaybetmesinden dolayı bazı ileri yaştaki hastalara uygulanamaz.

Peki, bu uygulama hangi bölgelere uygulanabilen bir prosedürdür?

 

  • Kalçalar
  • Karın ve bel çevresi
  • Uyluk iç ve dış yanı
  • Dizlerin birbirlerine bakan yüzleri
  • Boyun
  • Üst kol
  • Erkeklerde ve kadınlarda meme bölgesi bu uygulama için önerilen ve sıklıkla tercih edilen bölgelerdir.

Liposuction zararlı bir uygulama değildir. Tabi ki hastanın herhangi bir sağlık probleminin olmaması gerekir. Kişinin kalp, diyabet ya da hiper tansiyon gibi sistemik bir rahatsızlığı yoksa bu işlemden başarı ile sonuç alabilir. Fakat sistemik rahatsızlıkları bulunan hastalar bu ameliyata kalkıştıklarında medyada gördüğümüz “Liposuction’ın Zararları” gibi haberler ile karşılaşmamız doğaldır. Fakat bunu kesinlikle sağlıklı bir birey için yorumlamamalıyız. Bazı komplikasyonlar ile karşılaşmak doğal bir durumdur ve bu komplikasyonlar hasta için risk teşkil etmez:

  • Ameliyat sonrası ağızdan alınabilen basit ağrı kesicilerin giderebileceği ağrılar,
  • Bir süre vücutta kalan morluklar ve ödemler,
  • Yorgunluk ve halsizlik hissi.

Tüm bu durumlardan doktorunuzun önerilerine uyarak kurtulmanız mümkün. Çünkü her ameliyat gibi Liposuction sonrası da bir iyileşme dönemine ihtiyaç var.