: +90 539 555 6655

Popo Estetiği

Kalça Büyütme

Kalça büyütme; protez implat, yağ enjeksiyonu veya kombinasyonları ile kalça şekil ve boyutlarını arttırma operasyonudur. Kalça boyutlarını küçük bulan, şekli ve simetrisinden memnun olmayan ve beklentileri gerçekçi olan tüm hastalara yapılabilir. Yağ enjeksiyonu ile kalça hem hacim kazandırma hem de şeklinden memnun olmayan hastalara uygulanır.

Ameliyat öncesi ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, ameliyat sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi, gerekli tahlil ve tetkikler yapılır.

Genel anestezi altında, 1-2 saat  sürede doğal görüntü elde edilecek gerekli işlemler yapılır. Kalçanın görüntüsü bozan alanlardan yağ çekme yöntemi ile yağlar alınır daha sonra alınan yağlar kalçada hacim verilmek istenen bölgelere enjekte edilir.

Protez Implant İle Kalça Estetiği

Kalça büyütme; protez implat, yağ enjeksiyonu veya kombinasyonları ile kalça şekil ve boyutlarını arttırma operasyonudur. Kalça boyutlarını küçük bulan, şekli ve simetrisinden memnun olmayan ve beklentileri gerçekçi olan tüm hastalara yapılabilir.

Protez implant ile kalça estetiği kalça boyutlarından memnun olmayan hastalara uygulanır.

Yağ Enjeksiyonu İle Kalça Estetiği

Düz olmayan ve belirgin(projektil) kalça yapısı talep eden hastalarda, arzu edilen kalça(popo) şeklini liposuction, kalçaya yağ enjeksiyonu(lipofilling),kalça (popo) dikleştirme ve kalça germe ameliyatlarından bir veya birkaçı ile elde edebilmekteyiz. Kalçaya yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme (yağ enjeksiyonu ile popo büyütme) en çok talep edilen kalça estetiği ameliyatlarındandır. Kalça şekillendirme ameliyatlarının dünyadaki popülaritesi çok fazladir.

Kısa süren bir operasyon süresi, sonrasında hızlı ve zahmetsiz bir iyileşme süreci, yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ameliyatına talebin başlıca sebepleridir. Vaser liposuction ameliyatı olan hastaların birçoğu kalça bölgesine, memeye veya yüze yağ enjeksiyonunu da operasyona dahil etmektedirler.

Vaser liposakşın ile karın, bel, sırt ve basen gibi bölgeler şekillendirilip alınan yağlar popo şekillendirme amacı ile kullanılır. Böylece popo daha şekilli, çıkıntılı ve yuvarlak görünüme ulaşır. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatı sonrası son derece konforludur. Zira kalçaya yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ameliyatında, kalça bölgesinde belirgin bir kesi olmadığından iyileşme son derece hızlıdır. Yağ ile kalça büyütme ameliyatında ertesi gün ağrısı da ağızdan alınan hafif ağrı kesicilere yanıt verecek kadar hafiftir.

Vaser liposuction ile popoya yağ enjeksiyonu yapılan hastalarımızın üç hafta kadar korse kullanmasını öneriyoruz. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatı olan kişiler 3-5 gün arasında sosyal yaşamlarına dönülebilirler.