: +90 539 555 6655

İdeal Burun

İdeal Burun Nasıl Olmalı

Burun konum itibariyle nerededir? Burunun konumu yüzümüzün orta kısmıdır. Hal böyle olunca da güzelliği fazlasıyla etkiler. Belki de bu yüzden ülkemizde ve dünyada ençok başvurulan ameliyatlardan biridir. Bazı insanlarda genetik yapıdan dolayı burun yüz hatları ile uyumlu olmazken bazı hastaların burun kemeri vardır. Bazı hastalar burun ucunun düşük olduğunu düşünür, bazıları burununun fazla büyük olduğunu savunur. İşte, bu ve daha pek çok neden insanları burun estetiği olmaya teşvik eder.

Burun estetiği olmaya karar vermiş hemen hemen herkesin aklında kurduğu bir ideal burun imgesi vardır. Genel olarak hastalar, kafalarında oluşturdukları bu imgenin yüz şekillerine uyup uymadığına dikkat etmezler. Burun kişiye özel bir organdır ve her insan birbirinden çok farklıdır.

Sokağa çıkıp baktığımızda birçok insanın birbirinden farklı yüz hatlarına sahip olduğunu fark ederiz. Bu yüzden başkasında güzel duran bir burun sizde güzel durmayabilir. Estetik cerrahınıza bir fotoğraf ile gelmeniz bu yüzden yanlıştır. Peki, ideal buruna nasıl karar verilir.

Yüz hatlarınıza, yüzünüzdeki dudak, göz ve kulak gibi diğer organlar ile uyumuna dikkat etmek gerekir. Büyük bir yüzünüz varsa üzerinde düğme gibi duran bir buruna kesinlikle ihtiyacınız yoktur. Bu yüzden burun tasarımı size özel yapılmalıdır. Burunun ucunu çok kaldırmak gibi aşırı isteklerinizin olmasından da kaçınmanızı öneririz.

Çünkü burun estetiğinde ideal burun ve başarılı operasyon ölçütlerinden birisi doğallıktır. Dışarıdan baktığında birisi burununuzu beğenmeli, fakat katiyen o burunun bir estetik operasyon sonucu ortaya koyulduğunu bilmemeli. Görüntü konusunda ideal burun konusunda yeterince bilgi sahibi oldunuz.

Gelelim fonksiyona… Görüntü açısından istediğiniz gibi buruna sahip oldunuz diyelim. Nefes alma ve koku alma problemi yaşarsanız bu ideal bir burun olabilir mi? Tabi ki de olamaz. Başarılı bir estetik cerrah ikisini de korumayı başarandır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız revizyon burun estetiğine ihtiyaç duyarsınız.

Revizyon burun estetiği ise burun estetiği ameliyatına göre çok daha zordur. Hasta psikolojik açıdan olumsuz düşünceler taşır. Estetik cerrahın işlemi gerçekleştirirken yaşadığı zorluk daha fazladır.