: +90 539 555 6655

Vaser Liposuction ile Liposuction Farkları

Vaser Liposuction ile Liposuction Arasındaki Fark Nedir?

Bu soru hastalarım tarafından sıklıkla sorulan sorulardan sadece birisidir. Ben de bu soruya ışık tutmak adına sizlere Vaser Liposuction ile Liposuction arasındaki farkı anlatacağım.

Öncelikle Vaser Liposuction’ın ne olduğunu anlayarak başlayabiliriz. Vaser Liposuction temel mantığı ile Liposuction’a benzer. Fakat Vaser Liposuction’ı Liposuction’dan ayıran en önemli özellik ultrasound teknolojisidir. İkisini birbirinden ayıran diğer önemli özellik ise Vaser Liposuction’ın yağ dokusuna etki etme şekli ile alakalı bir özellik.

Ultrasound cilt altı yağ dokusunda sadece yağ hücrelerine odaklanır. Özel bir ses dalgası yardımı ile yağ hücrelerini parçalıyor ve sıvılaştırıyor. Cildin yüzeyinden ayrılan bu yağ hücreleri daha sonra özel kanüller yardımı ile vücuttan çekiliyor. Bu sayede Liposuction’ oranla vücuttan tek seferde daha fazla yağ hücresi dışarı alınmış oluyor.  Ayrıca Vaser Liposuction’da karın kası olarak da bildiğimiz six – pack görünümünü elde edebilmek mümkün. Bu işleme ise Hi – Def adı veriliyor.

Liposuction’a gelirsek yine kanül tekniği ile yağ hücrelerini vücuttan almaya dayanıyor. Fakat başta da belirttiğim gibi ultrasound sistemi ile çalışmıyor. Vaser Liposuction’ın diğer avantajları ise iyileşme döneminde görülüyor. Vaser Liposuction ile bölgesel fazlalıklarından kurtulma yolunu seçen hasta iyileşme döneminde klasik Liposuction’a göre daha az ağrı ile karşılaşıyor ve bu ağrılar ağız yolu ile alınabilen basit ağrı kesiciler yardımı ile bastırılabiliyor.

Cilt yüzeyinde klasik Liposuction’a oran ile daha az morluk görülüyor ve ödem çok daha az düzeyde fark ediliyor. Bunun nedeni Vaser Liposuction’ın yağ hücrelerine odaklanarak çevre dokulara en az zararı vermesi.

Bu avantajlar sayesinde Vaser Liposuction ameliyatı sonrası hasta sosyal yaşamına çok daha kısa sürede dönüyor. Sonuçları daha etkili ve iyileşme süreci daha kısa olan Vaser Liposuction hastalar tarafından daha çok tercih ediliyor. Vaser Liposuction tek bir alana uygulama yapılabileceği gibi kombine olarak da uygulama yapılabilir.

Vaser Liposuction ve Liposuction ameliyatı sonrasında hastaya korse giydirilir ve doktorun önerdiği süre içerisinde bu korseyi takmak zorunludur. Bu süre yaklaşık olarak 3 haftadır. Morluklar bu süreçte azalır ve iyileşme gözlemlenir.