: +90 539 555 6655

Liposuction İçin Uygun Bir Aday mıyım?

Liposuction İçin Uygun Bir Aday mıyım?

Liposuction, bedeninizde bulunan yağların dengesiz dağılması durumunu düzeltmek için uygulanan cerrahi bir müdahaledir. Liposuction bir kilo verme uygulaması değildir. Sadece bölgesel fazlalıklara çözüm sunar.

Yağ aldırma işlemi Liposuction için sıklıkla tercih edilen uygulama bölgelerini şu şekilde sıralamamız mümkün; Kalça, karın ve bel çevresi, uyluk bölgesinin iç ve dış kısmı, dizlerin birbirine bakan yüzeyleri, boyun, üst kol iç ve dışı ve meme bölgesi. En az tercih edilen liposuction uygulama bölgeleri ise; popo bölgesi ve burada bulunan asimetri, bacağın dizden aşağıda kalan kısımları.

Liposuction genellikle bu bölgelere uygulanabilir. Peki, ama herkese uygulanabilir mi? Bu uygulama için uygun bir aday tanımı var mıdır? Uzun süre diyet ve sporu denemiş fakat hayali kurduğu fit vücuda bir türlü kavuşamamış kişilere liposuction uygulanabilir. Ayrıca Liposuction uygulaması yaptıracak olan kişinin derisinin elastik olması tercih edilir.

Ayrıca cildin gerginliğinin de olması beklenir. Çünkü operasyon sonrası dalgalanmalar ve sarkmalar ile karşılaşmak istenilen bir durum değildir. Liposuction yaptıracak hastanın sistemik bir rahatsızlığının bulunmaması önemlidir.

Diyabet ya da tansiyon gibi hastalıkları olmamalıdır. Yaraların iyileşmesi konusunda sıkıntılı kişilerde de uygulama yapmak pek fazla istenilen durumlardan değildir. Liposuction için uygun olmaya hastalarda operasyon sonrası olumsuz sonuçlar ile karşılaşılır. Örneğin; işlem sonrasında işlemin yapıldığı bölgede çökme meydana gelebilir.

Bu yüzden Liposuction hafife alınamayacak önemli bir uygulamadır. Ameliyat öncesi mutlaka yerine getirilmesi gereken prosedürler uygulanmalı ve tetkikler uygulanmalıdır. Ameliyatın planlaması bu şekilde yapılmalıdır. Cildinde sarkma olan kişilere ise kesinlikle Liposuction uygulaması yapılmamalıdır.

Liposuction kalp ve damar rahatsızlıkları olan kişiler için oldukça riskli bir uygulamadır. Oysa bu uygulamayı sağlıklı kişilere uygulamak her ameliyat kadar normal ve kolaydır. Ayrıca uygulama bir zayıflama yöntemi olmadığı için artık obez grubunda yer alan hastalarda da uygulanamaz. Bunun için çok daha farklı bir alan vardır. Çünkü Liposuction ile alabileceğimiz yağ litresi sınırlıdır.

Siz de bu koşullara uyuyorsanız bilmelisiniz ki Liposuction ameliyatı için uygun bir adaysınız! Diyet ve spor ile vücudunuzdan atamadığınız inatçı yağlarınıza artık bu ameliyat sayesinde “Elveda!” diyebilirsiniz.