: +90 539 555 6655

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bazıları nefes alma problemi nedeniyle, bazıları burununda bulunan kemer nedeniyle, bazıları burnunun istediğinden daha büyük olması nedeniyle, bazıları ise burununda bulunan eğrilik nedeniyle burun estetiği ameliyatına başvurur. Fakat bu ameliyatı yaptırmadan önce ve sonra dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar başarılı bir ameliyat süreci geçirip ameliyat sonrasında hızlı bir iyileşme sürecini geride bırakmanız anlamına gelir. Peki, bu noktalar nelerdir?

Öncelikle her operasyonda olduğu gibi burun estetiği operasyonunda da estetik cerrah seçiminize dikkat etmelisiniz. Ameliyattan beklentilerinizi tam olarak estetik cerrahınıza iletmelisiniz. Bu yüzden estetik cerrahınızın sizi iyi dinleyen ve anlayan biri olması gerekir. Ayrıca burun estetiği konusunda tecrübeli ve başarılı olması önemlidir.

Bu yüzden estetik cerrahınızın öncesi ve sonrası görsellerini inceleyebilirsiniz. Bu size estetik cerrahınızın başarısı hakkında ışık tutacaktır. Ne istediğinizi bilmelisiniz. Fakat bir ünlü fotoğrafı ile estetik cerraha gidip “Bunu istiyorum.” demek doğru bir bakış açısı değildir. Herkes kendine özeldir. Yüz hatlarınız ile orantılı olmayan bir burun sizi güzelleştirmek yerine istemediğiniz bir görüntüye sahip olmanıza neden olur.

Birkaç açıdan fotoğraf çektirip bilgisayar destekli programlarda yeni görünümünüze karar vermeniz doktorunuzun atacağı en önemli adımlardan biridir. Böylece kafanızda pekfazla soru işareti kalmaz. Her şey planlandıktan sonra ameliyat gününe birlikte karar verebilirsiniz. Ameliyat gününüze birkaç gün kala aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalısınız.

Ameliyattan 3 gün önce -belki bu süre daha fazla olabilir- alkol kullanıyorsanız bu kullanıma ara vermelisiniz.Bu dönemde bitkisel içerikleri kullanmayı bırakmanızı da öneririm. Tüm bu kurallara uyduktan sonrası ne olacak? Başarılı bir şekilde ameliyatınız gerçekleşecek. Daha sonra yine sizi dikkat etmeniz gereken durumlar bekleyecek. Bu durumlar;

– 6 gün sıvı tüketmek (6 gün sonunda bulantı ve kusma gibi komplikasyonlar yoksa beslenmeye geçilebilir.)

– Ameliyattan sonra 15 gün kadar sigara kullanmamak,

-Burun içi solisyonları düzenli şekilde kullanmak,

– Baş öne eğik pozisyonda durmamak,

– Yüze şiddetli su gelmemesine bir süre dikkat etmek,

– Kontrollerinizi ihmal etmemek,

-6 hafta gözlük kullanmamak,

-Yüze gelebilecek darbelerden kaçınmak,

-Ağır sporlardan uzak durmak.