: +90 539 555 6655

Vaser Liposuction

VASER LİPOSUCTİON NEDİR?

Vaser Liposuction, vücudun çeşitli bölgelerinden ultrasound isimli ses dalgaları yardımı ile yağ alınması işlemine verilen isimdir. Özel kanüller yağ hücrelerine gönderilir ve ultrasound yağ hücrelerini parçalar. Parçalanan yağ hücreleri sıvı hale gelir. Bu yöntemde dalgalanma görülme riski oldukça düşüktür. Ayrıca minimal bir cerrahi gerektirdiği için sıkça tercih edilir.

Birden fazla bölgede uygulama yapıldığında Vaser Liposuction, genel anestezi altında uygulanması gerek cerrahi bir prosedürdür. Bu şekilde uygulanması hastaya konfor sağlar. Küçük bölgelerde lokal anestezi bir tercih olabilir.  Anestezi tekniğinin seçiminde tabi ki hastanın sağlık durumunun da rolü büyüktür. Operasyondan önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar, E vitamini ya da bitki çayı tüketilmemesine özen gösterilmelidir. 10 saat öncesinden yiyecek içecek tüketimine ara verilmelidir. Sigara ve alkolden de uzak durulmalıdır. Özellikle operasyondan sonra sigara kullanımı iyileşme sürecini uzatır. Çünkü kesi yerleri bu şekilde daha geç iyileşir. Vaser Liposuction ameliyatından 2 ya da 3 gün sonra banyo yapmakta hiçbir sakınca yoktur. Kullanılan korse ise banyodan sonra kesinlikle yeniden takılmalıdır. Bu operasyon sonrasında 3 ya da 4 saat dinlenme önerilir. Daha sonra hasta hastaneden çıkabilir. Estetik cerrahın gerekli gördüğü durumlarda ise hastanede 1 gün yatılabilir. Vaser Liposuctionda cihaz yağ hücrelerine odaklı olduğu için çevre dokular büyük zararlar ile karşı karşıya kalmaz. Bu yüzden de iyileşme süreci son derece hızlıdır. Vaser Liposuction sonrası vücut üzerinde morarma, kızarıklık ve bir miktar ödem görülmesi beklenen bir durumdur. Fakat bu durumlar klasik uygulamalara oran ile çok daha azdır. Normal yaşantınıza geri dönmeniz sadece 3 gün kadar sürer. Vücuttaki ödemin atılabilmesi için ise vücudunuza 1 ay zaman vermeniz gerekir. Bu sayede yavaş yavaş kıvrımlı hatlar kendini belli etmeye başlar.

Vaser Liposuction hakkında unutmamanız gereken 2 önemli bilgi vardır. Bunlardan biri Vaser Liposuction’ın kesinlikle bir kilo verme ameliyatı olmadığıdır. Vaser Liposuction sadece bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmanıza hizmet eder. Bu yüzden vücudunuzdaki orantısız görünüm için bu ameliyata başvurabilirsiniz. Diğeri ise ameliyat sonrası yemek düzeninize dikkat etmezseniz bölgesel fazlalıklarınızın size geri döneceğidir. Dikkat ettiğiniz sürece şekilli ve fit vücudunuz sizinle kalacaktır.